ריצוף פנים בבתים – ריצוף אבן פנימי


אם יצא לכם לבקר בבתים ישנים, דירות ומבנים שניבנו לפני למעלה מ-30 שנה, בטח הבחנתם בריצוף המזעזע של הרצפה בדירה. בעבר, לא השקיעו יותר מדי בעיצוב הבית כמו בימים של היום. לא היו מביאים עיצוב פנים שיעצב את חלל הבית ולא היו קונים רהיטים ורהיטי נוי לבית מאיקאה. בעבר הכל היה פשוט, וכך גם הריצוף של הרצפה. לאלו שעתידים לעבור לבית שכזה, עם רצפה ישנה ומזעזעת, מומלץ לעשות שיפוץ קטן ולהחליף את הריצוף בבית. רבים היום ממליצים על ריצוף אבן מאשר ריצוף קרמיקה.

לאתר של אבני יסוד -ריצוף פנים באבן טבעית

ריצוף אבן פנימי בעיצוב בתים 

אם עד עכשיו התרגלנו לראות ריצוף אבן רק בחצרות בתים ובמדרכות העיר, ריצוף מאבן נכנס גם אל תוך הבית – כמובן שחומר הגלם הוא שונה והרצפה מרגישה יותר כמו קרמיקה מאשר אבן, אך מדובר בריצוף מאבן לכל דבר. מרבית החברות מייבאות את הריצוף ממחצבות בטורקיה, איטליה וספרד. קיימים גם מפעלים ישראלים המציעים מגוון של ריצופי אבנים גם לריצוף פנים וגם לריצוף חוץ.

מעצבי פנים בוחרים היום לעשות ריצוף פנים דווקא יותר ריצוף אבן. הסיבה העיקרית לכך היא שהוא יותר מיוחד והוא נותן תחושה יוקרתית לדירה. כמו כן, ניתן לשלב אבן דמוי פסיפס בתוך רצפת הבית, ואבנים יוקרתיות נוספות אשר מעצימים את היוקרתיות של הנכס. בריצוף אבן העבודה של הקבלן לא חייבת להיות יקרה יותר מריצוף של קרמיקה, אך לעיתים חומר הגלם (המרצפות) עלול להיות יקר יותר מאשר קרמיקה רגילה ושגרתית.

ריצוף אבן בבתים כאלמנט דקורטיבי ואסתטי

ישנם מגוון סוגים של אבן טבעית  בשוק הישראלי. כשאר אתם עומדים לבחור את סוג האבן, חשוב לקחת בחשבון כמה גורמים, ובראש ובראשונה את השיקולים האסתטיים הקשורים לריצוף פנים הבית שלכם. חשוב להתאים את אבני הריצוף למאפיינים האדריכליים של המבנה מבחינת צבע, טקסטורה וכדומה. אפשר לשלב כמה סוגי אבן טבעית  כאשר מרצפים משטחים גדולים, אך בדרך כלל נעשה שימוש באותו סוג למשטח כולו. אחד השיקולים שיש לקחת בחשבון בבחירת אבן טבעית הוא השימוש המיועד למשטח. במשטחים בהם יש סבירות לפגיעה גדולה יותר באיכות האבן ובמראה שלה כתוצאה מחשיפה לפגעי מזג האוויר או שימוש יתר, כדאי לבחור בסוגים העמידים יותר לפגעים והקלים יותר לניקוי כגאן אבני טרוורטין. כדי לשמור על מראה האבן לאורך זמן חשובלא להזניח טיפול תקופתי הכולל ניקיון בחומרי ניקוי. כאשר יש צורך לניקוי מקיף יותר מומלץ ליצור קשר עם גורם מקצועי המתמחה בניקוי שיש.