בדיקת דירה לפני קניה על ידי מומחה 
גם אם הדיירים עשו בדיקת דירה לפני קניה על ידי מומחה בעצמם הרי שיופתעו כמה ליקויים לא גילו לעומת בדיקתו המקצועית של המהנדס הבודק, לו ישנם כלי בדיקה ומדידה מקצועיים לביצוע בדיקות של מכלולי הבית שאינם נראים לעין. הבודק יעשה בדיקה חזותית מבחוץ ומבפנים לדירה, הוא יבדוק את מצב הטיח, המרצפות, הצבע והגג יכול לרמז על איכות החומר שממנו עשוי הבניין, הוא יבדוק את הצנרת, מצבה, לחץ יציאת המים מהברזים, וטעימת המים.

במהלך בדיקת דירה לפני קניה , המהנדס יבדוק את מצב הקירות, סדקים, רטיבויות, עובש, ירוקת או התנפחויות הטיח, יבדוק דלתות, חלונות ותריסים, ריצוף קיר ורצפה, ישנה סכנה שאחיזת אריחי הקרמיקה לא טובה, או שהריצוף ששקע, יבדוק אם מתגי החשמל עובדים, אם יש חשמל בשקעים. ולבסוף בדיקת השטח הרשום של הדירה בלשכת רישום המקרקעין, רישיון בניה,בדיקת עיקולים ובעלות בטאבו – כל אלו יבדקו במסגרת בדיקת דירה לפני קניה.

חשוב להציג בפני קונה הדירה את הפגמים והליקויים שהם בעלי משמעות לתפקודה העתידי של הדירה גם אם אין להם סימוכין בתקן הישראלי.
התעלמות ואי טיפול בליקויים יכולים לגרום לפגיעה באיכות החיים של הדייר, להוצאות תיקון מיותרות ובירידת ערך הנכס. המומחה כחלק מתהליך של בדק בית, יבדוק התאמות המבנה למפרט הטכני, לתוכנית ולחוזה המכר. התאמות המבנה לתקנון תכנון ובניה ולתקנות הג"א והתאמת הנכס לתקנים, לתקנות ומפרטי הבניה של מדינת ישראל. חוות הדעת של המהנדס המומחה, תהיה הוכחה קבילה אם יהיה צורך לתבוע את הקבלן בבית משפט.

 

היזם או הקבלן – מי אחראי לתיקון ליקויי בניה בדירה 


כאשר זוג צעיר רוכש דירה מדובר באירוע מרגש לכל הדעות. אולם, כאשר הזוג נכנס לדירה הם מגלים כי ישנם ליקויים רבים כגון, דלת חדר השינה לא נסגרת, יש נזילה מכיוון הכיור ועוד. בני הזוג המעוניינים למצוא את הליקויים בבית פנו ליזם ממנו רכשו את הדירה. היזם מצידו השיב להם כי הוא לא אחראי לליקויים וכי הם צריכים לפנות לחברה הקבלנית מפני שהיא אחראית לתיקון הליקויים. אולם, לפני חוק המכר היזם הוא זה שחייב לתקן את ליקויי בניה, בין אם לבדו אם בין אם באמצעות קבלן.

 

חוות דעת הנדסית לבית המשפט


חוות דעת הנדסית נכתבת על ידי בעל מקצוע מהנדס ועוסקת בפשרה בין הלקוח לבין הקבלן. לא אחת מתגלות מחלוקות לא פשוטות בין הצדדים, לכן יש צורך להביא לסיום המחלוקות.

חוות דעת הנדסית יכולה להתייחס לליקויים שונים שהתגלו כמו למשל, בדיקת רטיבות והדרך לטפל בבדיקת רטיבות. חוות דעת הנדסית לבית המשפט מהווה עדות לגבי מצבה ההנדסי של הדירה. מהנדס בניין מקצועי יכול להגיש חוות דעת הנדסית לבית המשפט ובה להציג בפני בית המשפט.
 

© 2023 by Name of Site. Proudly created with Wix.com

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon