ביקורת מבנים לפני קניית בית או מבנה


לפני קניית בית או כל מבנה אחר חשוב להזמין חברת בדק בית המתמחה בביקורת מבנים ובאיתור ליקויי בנייה. הבדיקה נועדה לאפשר לכם לקבל החלטה אחראית ושקולה בנוגע לכדאיות של רכישת הנכס ושל ההשקעה בו. באמצעות הבדיקה היסודית ניתן לאתר ליקויי בנייה קלים וחמורים כאחד, כמו פיצוצי צנרת ובעיות איטום בקירות חוץ ופנים, סדקים בקירות המבנה, בעיות ריצוף, רטיבות וגם בדיקה של חומרי גלם ושל איכות הבנייה. חשוב לדעת כי הבדיקה כוללת גם הערכת שמאי מקרקעין על מנת לבדוק את שווי הנכס, מה שישפיע על כדאיות העסקה, מטבע הדברים.


לא קונים לפני שבודקים
רכישת נכס כמו בית, דירה או כל מבנה אחר כרוכה בהתחייבות כספית גבוהה, לכן חשוב לבצע בדיקות מקיפות של המבנה על מנת לקבל החלטה שקולה ונכונה. כדאי לדעת כי באמצעות ביקורת מבנים לפני קניית בית או מבנה ניתן להימנע מטעויות קריטיות כמו רכישת נכס עם ליקויי בנייה חמורים. כמו כן, הבדיקה מאפשרת לרוכש לנהל משא ומתן על המחיר במקרה בו יתגלו ליקויי בניה. ישנם ליקויי בנייה שניתן לראות בעין, אך לרוב רק באמצעות בדיקה יסודית באמצעות מכשור דיגיטלי מתקדם ניתן לאתר את כל הליקויים, בין אם הם קלים או קשים.


קלף מיקוח בדרך לרכישת המבנה
כאמור, ביקורת מבנים לפני קניית נכס למגורים או להשקעה הינה הכרחית על מנת לקבל החלטה שקולה ונכונה. כמו כן, המסמך מהווה תצהיר רשמי ויכול לשמש כמסמך משפטי במידת הצורך, והמסמך מסייע כקלף מיקוח בניהול משא ומתן על מחיר הנכס שמעוניינים לרכוש. את עלות תיקון ליקויי הבנייה המתגלים בבדיקה היסודית ניתן להפחית ממחיר הנכס אם מחליטים לרכוש אותו, ומאחר שמחירי הנדל"ן בארץ גבוהים, הרי שעלות ביקורת המבנה שולית לעומת המחיר שיש לשלם. לכן, אין לוותר על הבדיקה החשובה, שיכולה במקרים מסוימים להציל חיים ולמנוע הפסד כספי ועגמת נפש.