ביקורת מבנים לפני קניית בית או מבנה


לפני קניית בית או כל מבנה אחר חשוב להזמין חברת בדק בית המתמחה בביקורת מבנים ובאיתור ליקויי בנייה. הבדיקה נועדה לאפשר לכם לקבל החלטה אחראית ושקולה בנוגע לכדאיות של רכישת הנכס ושל ההשקעה בו. באמצעות הבדיקה היסודית ניתן לאתר ליקויי בנייה קלים וחמורים כאחד, כמו פיצוצי צנרת ובעיות איטום בקירות חוץ ופנים, סדקים בקירות המבנה, בעיות ריצוף, רטיבות וגם בדיקה של חומרי גלם ושל איכות הבנייה. חשוב לדעת כי הבדיקה כוללת גם הערכת שמאי מקרקעין על מנת לבדוק את שווי הנכס, מה שישפיע על כדאיות העסקה, מטבע הדברים.

לא קונים בית או דירה לפני שבודקים

רכישת נכס כמו בית, דירה או כל מבנה אחר כרוכה בהתחייבות כספית גבוהה, לכן חשוב לבצע בדיקות מקיפות של המבנה על מנת לקבל החלטה שקולה ונכונה. כדאי לדעת כי באמצעות ביקורת מבנים לפני קניית בית או מבנה ניתן להימנע מטעויות קריטיות כמו רכישת נכס עם ליקויי בנייה חמורים. כמו כן, הבדיקה מאפשרת לרוכש לנהל משא ומתן על המחיר במקרה בו יתגלו ליקויי בניה. ישנם ליקויי בנייה שניתן לראות בעין, אך לרוב רק באמצעות בדיקה יסודית באמצעות מכשור דיגיטלי מתקדם ניתן לאתר את כל הליקויים, בין אם הם קלים או קשים.

ביצוע ביקורת – קלף מיקוח בדרך לרכישת המבנה

כאמור, ביקורת מבנים לפני קניית נכס למגורים או להשקעה הינה הכרחית על מנת לקבל החלטה שקולה ונכונה. כמו כן, המסמך מהווה תצהיר רשמי ויכול לשמש כמסמך משפטי במידת הצורך, והמסמך מסייע כקלף מיקוח בניהול משא ומתן על מחיר הנכס שמעוניינים לרכוש. את עלות תיקון ליקויי הבנייה המתגלים בבדיקה היסודית ניתן להפחית ממחיר הנכס אם מחליטים לרכוש אותו, ומאחר שמחירי הנדל"ן בארץ גבוהים, הרי שעלות ביקורת המבנה שולית לעומת המחיר שיש לשלם. לכן, אין לוותר על הבדיקה החשובה, שיכולה במקרים מסוימים להציל חיים ולמנוע הפסד כספי ועגמת נפש. 

עבודה עם חברת ביקורת מבנים – לקבלנים ויזמים שבנו בניינים

​חברות ביקורת מבנים מספקות שירותי איתור ליקויי ללקוחות פרטיים ליזמים לקבלנים. בעקבות מצוקת שטחי הנדל"ן בארץ ומחירם הגבוה, הטרנד החדש של הקבלנים בארץ הוא לשפץ בניינים קיימים: הדיירים מקבלים תוספת מעלית וחיזוק משמעותי של יסודות הבניין יחד עם שיפוץ משמעותי של מראה הבניין והלובי ובתמורה הקבלן בונה קומה אחת או 2 על גג הבניין ומוכר את הדירות כדירות חדשות. לחברות ביקורת המבנים קיימת כאן עבודה רבה שכן הם שלרוב נותנות לקבלן את חוות הדעת לפני תחילת הפרויקט. מטרתה של בדיקת ליקויים  הינה – כפי שניתן להבין משמה- להעלות אל פני השטח את כל ליקויי הבנייה הנמצאים בנכס כולל בעיות של בטיחות, של נזקים שנגרמו לו בחלוףם הזמן או נזקים וליקויים שהיו בו מהתחלה ופשוט נסתרו מעיניו של אדם פשוט. מהנדסי החברה לביקורת מבנים רואים את הנסתר… ומצביעים על כל הליקויים שישנם במבנה.איתור וגילוי של ליקויי בניה בזמן יבטיחו לנו בקרה ושליטה על תחזוקת הבית – שהוא למעשה הנכס החשוב ביותר עבור רוב המשפחות בישראל. אם נשמור ונקפיד לערוך ביקורות ונאתר ליקויים בזמן נחסוך כספים רבים עובר הוצאות לטיפולים ותיקונים שנצטרך לעשות בבית.

ביקורת מבנים לבניינים או דירות חדשות מקבלן – פנו אלינו ולא תצטערו