ריצוף פנים בבתים – ריצוף אבן פנימי

אם יצא לכם לבקר בבתים ישנים, דירות ומבנים שניבנו לפני למעלה מ-30 שנה, בטח הבחנתם בריצוף המזעזע של הרצפה בדירה. בעבר, לא השקיעו יותר מדי בעיצוב הבית כמו בימים של היום. לא היו מביאים עיצוב פנים שיעצב את חלל הבית ולא היו קונים רהיטים ורהיטי נוי לבית מאיקאה. בעבר הכל היה פשוט, וכך גם הריצוף של הרצפה. לאלו שעתידים לעבור לבית שכזה, עם רצפה ישנה ומזעזעת, מומלץ לעשות שיפוץ קטן ולהחליף את הריצוף בבית. רבים היום ממליצים על ריצוף אבן מאשר ריצוף קרמיקה.

לאתר של אבני יסוד -ריצוף פנים באבן טבעית

ריצוף אבן פנימי בעיצוב בתים 

אם עד עכשיו התרגלנו לראות ריצוף אבן רק בחצרות בתים ובמדרכות העיר, ריצוף מאבן נכנס גם אל תוך הבית – כמובן שחומר הגלם הוא שונה והרצפה מרגישה יותר כמו קרמיקה מאשר אבן, אך מדובר בריצוף מאבן לכל דבר. מרבית החברות מייבאות את הריצוף ממחצבות בטורקיה, איטליה וספרד. קיימים גם מפעלים ישראלים המציעים מגוון של ריצופי אבנים גם לריצוף פנים וגם לריצוף חוץ.

מעצבי פנים בוחרים היום לעשות ריצוף פנים דווקא יותר ריצוף אבן. הסיבה העיקרית לכך היא שהוא יותר מיוחד והוא נותן תחושה יוקרתית לדירה. כמו כן, ניתן לשלב אבן דמוי פסיפס בתוך רצפת הבית, ואבנים יוקרתיות נוספות אשר מעצימים את היוקרתיות של הנכס. בריצוף אבן העבודה של הקבלן לא חייבת להיות יקרה יותר מריצוף של קרמיקה, אך לעיתים חומר הגלם (המרצפות) עלול להיות יקר יותר מאשר קרמיקה רגילה ושגרתית