ביקורת מבנים  בדירות מקבלן - בדיקת ליקויים

ביקורת ליקויים במבנים – אל תחסכו ואל תהססו , יש להזמין בודק מקצועי
ביקורת ליקויים במבנים היא בדיקה חיונית לכל מי שקונה דירה, גם לדירה חדשה וגם לדירה מיד שנייה. בדיקת ליקויים במבנים היא בדיקה שנועדה לאתר בעיות משמעותיות בבנייה. שמה הנוסף והמוכר יותר הינו בדק בית. לא את כל ליקויי הבניה בבתים אפשר לראות בעין בלתי מקצועית . ליקויים רבים נחשפים רק אחרי מספר שנים ואז הנזק כבר נגרם. ביקורת מבנים שכזו הינה בעצם ביקורת מקיפה של הדירה חדשה וזוהי בדיקה החוסכת לכם עגמת נפש רבה וכסף רב, אז אל תוותרו עליה.

ביקורת מבנים – אל תקנו דירה בלי להזמין בדיקת ליקויים בבית


ביקורת מבנים תפקידה לבחון ולאתר  חוסר התאמה בין מה שהובטח בהסכם של קניית הדירה לבין מה שקיבלתם בפועל. לחוזה של קניית הדירה מצורף נספח נוסף ובו מפרטים את טיב חומרי הבניה, איכות הבניה, רמת הגימור וכדומה. כל שינוי מהכתוב הוא בגדר של ליקוי בנייה ועליו מדווח הדו"ח בדק בית . ענף הנדל"ן אינו רגוע בשנים האחרונות .קבלני הבניין מרוויחים סכומי עתק, ועל כן הם מזדרזים לגמור את הבניה. החיפזון הרב גורם לסוגים שונים של בדק בית . בעידן המודרני, בדיקת ליקויים או ביקורת מבנים היא לא מותרות. שילמנו מחיר גבוה בשביל קניית הדירה , אין שום סיבה שלא נקבל את התמורה המלאה. נכון, פעמים רבות הליקויים שיתגלו הם ליקויים מזעריים, אך גם ליקוי מזערי עלול להתפתח לליקוי גדול ולגרום נזק רב. גם חריגות בניה נחשבות לסוג של ליקויים והם נכללים בדוח של בדק בית. ראוי לציין כי כלפי הרשויות המקומיות , בעלי הדירה הם האחראים לכל חריגת בניה . על מנת להימנע בעתיד מהוצאות כספיות גבוהות ומעגמת נפש רבה, מומלץ להזמין בדיקת ביקורת ליקויים במבנים כדי לאמת שאין כל חריגות בניה.


ביקורת דירה חדשה , בדיקת מבנים – על אודות סוגי הבדיקות הרבות


ביקורת מבנים בודקת פרמטרים ומערכות שונות במבנים. ביקורת דירה חדשה , למשל, תבדוק את מערכות האינסטלציה והחשמל ותעריך את אורך חייו המשוער של המבנה . רק בעל מקצוע מנוסה ומקצועי בתחום של בדק בית ידע לבצע בהצלחה בדיקת ביקורת ליקויים במבנים . בכדי לבצע היטב ביקורת דירה חדשה , צריך להיות אנשי מקצוע מיומנים ובעלי ניסיון ניכר. כל מומחה לבדיקת ביקורת ליקויים במבנים יוציא עם גמר הבדיקה חוות דעת מנומקת ומקצועית . אם יהיה צורך לנהל משא ומתן עם הקבלן על תיקון הליקויים או שתיאלצו לפנות לקבלת עזרה מבית המשפט, חוות הדעת תסייע לכולם להוכיח את הטענות . אל תשכחו כי לאחר כמה שנים חלה תקופת התיישנות על החיוב בתיקון הליקויים ואף זה כמובן ייכתב בדוחות סיכומי בדיקת בית . כעבור מספר שנים הקבלן לא יהיה אחראי לתקן את הליקויים , על כן אל תהססו, בצעו כבר עכשיו ביקורת ליקויים במבנים כדי להיות רגועים.

חברת ביקורת מבנים
חברות ביקורת מבנים מספקות שירותי ביקורת מבנים הן ללקוחות פרטיים והן לקבלנים. בעקבות מצוקת שטחי הנדל"ן בארץ ומחירם הגבוה, הטרנד החדש של הקבלנים בארץ הוא לשפץ בניינים קיימים: הדיירים מקבלים תוספת מעלית וחיזוק משמעותי של יסודות הבניין יחד עם שיפוץ משמעותי של מראה הבניין והלובי ובתמורה הקבלן בונה קומה אחת או 2 על גג הבניין ומוכר את הדירות כדירות חדשות. לחברות ביקורת המבנים קיימת כאן עבודה רבה שכן הם שלרוב נותנות לקבלן את חוות הדעת לפני תחילת הפרויקט.
מטרתה של ביקורת ליקויים מבנים הינה – כפי שניתן להבין משמה- לעלות אל פני השטח את כל ליקויי הבנייה הנמצאים בנכס כולל בעיות של בטיחות, של נזקים שנגרמו לו עם הזמן או נזקים וליקויים שהיו בו מהתחלה ופשוט נסתרו מעיניו של אדם פשוט. מהנדסי החברה לביקורת מבנים רואים את הנסתר… ומצביעים על כל הליקויים שישנם במבנה.

איתור וגילוי של ליקויי בניה בזמן יבטיחו לנו בקרה ושליטה על תחזוקת הבית – שהוא למעשה הנכס החשוב ביותר עבור רוב המשפחות בישראל. אם נשמור ונקפיד לערוך ביקורות ונאתר ליקויים בזמן נחסוך כספים רבים עובר הוצאות לטיפולים ותיקונים שנצטרך לעשות בבית.